Hoppa till innehåll

IZGLĪTOJOŠI MATERIĀLI SKOLOTĀJIEM

Vai vēlaties atrast saistošu veidu, kā stundās runāt par klimata jautājumiem? Izmēģiniet bezmaksas mācību materiālus!

KĀ ŠO SPĒLI IZMANTOT STUNDĀS?

“Klimats sauc!” ir kāršu spēle, kuras mērķis ir sarindot kārtis pareizā secībā atkarībā no to ietekmes uz klimatu – no mazākās uz lielāko. Spēli izstrādāja klimata zinātnes un pedagoģijas speciālisti. To var izmantot kā mācību materiālu visos priekšmetos, kur runā par klimatu, vides jautājumiem un ilgtspējīgu attīstību, sākot ar dabaszinātnēm un tehnoloģijām un beidzot ar ģeogrāfiju, sociālajām zinātnēm un mājturību.

Mācību procesā to var iekļaut daudzos veidos. Lai jums kā skolotājam būtu vieglāk, mēs piedāvājam stundas struktūru un dažādus mācību materiālus. Spēle ir piemērota bērniem no 12 gadu vecuma.

Zviedrijā vien šo spēli ir apguvuši vairāk nekā 30 000 skolēnu, 500 skolotāju un studentu ir mācīti to izmantot kā mācību materiālu. Spēle patīk gan skolotājiem, gan skolēniem, jo ļauj jautrā un saistošā veidā uzlabot zināšanas par klimatu, dzīvesveidu un ilgtspējīgu patēriņu. Tā arī pamudina skolēnus domāt kritiski un lieliski veicina sarunas par cilvēku uzvedību un atbildību. Tādejādi spēle palīdz sasniegt daudzus svarīgus mācību mērķus!

VAI JUMS VAJAG PALĪDZĪBU?

Ja vēlaties sazināties ar mums, sūtiet e-pasta vēstuli uz hello@climatecallgame.com. Mēs ar prieku palīdzam skolotājiem izmantot mūsu mācību materiālu.

Jautājumos, kā spēli var izmantot Latvijā, kāds atbalsts ir pieejams un kā jūs, skolotājs, varat iegūt kāršu spēli, varat sazināties arī ar mūsu sadarbības partneri Latvijā biedrību “Zaļā brīvība”, rakstot e-pasta vēstuli uz info@zalabriviba.lv.

“Visiem skolēniem patīk spēlēt kārtis. Kad viņi atklāj ko negaidītu, piemēram, kārti, uz kuras rakstīts, ka rozēm no Kenijas ir mazākas emisijas, tas izraisa aktīvas skolēnu diskusijas. Šī spēle ir lielisks avots, ar kura palīdzību uzsākt runāt par tehnoloģijas ilgtspējīgu attīstību!”

– Kamilla Segervala (Camilla Segervall)
Programmēšanas, tehnoloģiju un datorprojektēšanas vadošā pasniedzēja,
Curt Nicolin Gymnasiet, Finsponga, Zviedrija

“Spēle klasē izraisīja daudzas interesantas diskusijas, tā bija ideāli piemērota, kad dabaszinātnēs runājām par ilgtspējīgu attīstību.”

– Elina Gavela (Elin Gawell)
Vidusskolas matemātikas skolotāja un vecākā lektore,
Gustavsbergs Gymnasium, Zviedrija