MŪSU STĀSTS
Stāsts par kāršu spēli “Klimats sauc!” (zviedriski Klimatkoll) iesākas Zviedrijas pilsētas Gēteborgas Doktora Beksa ielā 5. 2009. gadā Dāvids Andersons (David Andersson) ievācas dzīvot pie Jūnasa Karlena (Jonas Karlén), bijušā futbola trenera. Dāvids, doktorantūras students, drīz vien tiek pieņemts darbā Čalmersa Tehnoloģiju universitātes Enerģijas un vides nodaļā, kur sāk pētīt ilgtspējīgu patēriņu. Dāvids cieši sadraudzējas ar Jūnasu, abi kopā vada amatieru bāru “Guldhedens Biblioteksbar”, Jūnass maisa kokteiļus, bet Dāvids gatavo karstmaizes. Dāvids arī liek Jūnasam vairāk domāt par klimatu, allaž aizrādot, kad draugs pārāk ilgi mazgājas dušā, aizmirst izslēgt lampu vai ēd gaļu.
– Enerģija! – aizrāda Dāvids.
– Labi! – atzīst Jūnass.
Pēc septiņiem gadiem, 2016. g., Jūnass sāk mācīties Gēteborgas Universitātes kursā “Spēles un simulācijas kā mācību rīki”. Studiju laikā viņam rodas ideja: kāršu spēle, kurā spēlētāji sarindo rīcību pēc tās ietekmes uz klimatu. Jūnass aizrautīgi izklāsta ieceri Dāvidam, un tas tūdaļ sāk to izstrādāt.
Čalmersa Universitātes Enerģijas un vides nodaļā pusdienlaika seminārā tiek parādīts vienkāršs spēles variants. Tas aizrauj gan studentus, gan profesorus! Viss sāk kļūt pa īstam nopietni, kad darbā iesaistās Dāvida kolēģi Eriks Sterners (Erik Sterner), pedagoģijas un klimata fizikas entuziasts, un Stefans Virseniuss (Stefan Wirsenius), pasaulslavens pārtikas un zemes lietojuma klimata ietekmes eksperts.
Spēles prototips tiek izstrādāts tālāk un izmēģināts vidusskolās un augstskolās. Studentiem un pasniedzējiem spēle patīk, un četrotne nolemj dibināt uzņēmumu “Klimatkoll Guldheden AB”, lai spēli iegūtu plašāks cilvēku loks.
Tagad komandai ir pievienojušies jauni dalībnieki, mēs esam izstrādājuši vēl daudzas citas spēles un darbojamies arī citās valstīs, bet mūsu pamatuzdevums paliek nemainīgs: radīt saistošu un izglītojošu pieredzi un dot ieguldījumu ilgtspējīgākā nākotnē.